loading...

تولیدکننده سینی کابل نردبان کابل02133530243

تولیدکننده سینی کابل پلاستیکی ، فلزی و لدر کابل و نردبان کابل

تنوعات سینی کابل 021333530243 سینی کابل تیک

تیک صنعت برق بازدید : 479 یکشنبه 16 مهر 1396 : 15:17 نظرات ()

تنوعات سینی کابل :

انواع گوناگونی از سینی کابل ها در موارد متفاوت بهره برداری می‌شوند (با توجه به نوع سفارش سینی قیمت سینی کابل ها متفاوت می باشد) . سینی‌ کابل هایی که سطح پایین آن بصورت کامل بسته شده است و هیچگونه پانچی ندارد  ، موجب می شون تا از کابل ها در برابر حرارت ایجاد شده بهتر مراقبت کند اما از سوی دیگر در مکان هایی که کابل از سینی خارج و یا به آن وارد می‌شوند احتیاج می شود  سینی برش داده شود و یا از اتصالات خاصی مثل کانال کابل (Cable Channel) استفاده شود لازم به ذکر است در این گونه موارد می شود از نردبان کابل هم استفاده نمود.

سینی‌کابلهای دارای تهویه  (Ventilated Trays) با حفره‌هایی در سطح زیرین‌شان بوده که این امکان را می‌دهند رفت آمد  هوا در کنار کابل‌ها در جریان باشد، در صورت وجود نم ، آب از این حفره‌‌ها خارج می شوند و لزا مقداری از گرد و خاک که در سینی کابل به مرور زمان جمع شده را  از طریق این حفره‌ها (پانچ سینی کابل) خارج می‌شوند. برای خارج کردن کابل‌های نازک از این نوع سینی می‌توان از همین حفره‌ها استفاده کرد. حفره‌های کف این نوع سینی کابل می‌توانند به صورت شکاف و یا سوراخ‌‌های پانچ شده‌ای باشند.

 واحد فروش سینی کابل تیک صنعت "

 

 02133530243

whatsapp : 09125068897

 

 

 

سینی کابل ها دارای پانچ های مختلف می باشند انواع پانچ سینی کابل :

پانچ ساده سینی کابل

پانچ متقاطع سینی کابل

پانچ سی ان سی سینی کابل

پانچ لوبیایی سینی کابل

جهت روییت پانچ های مختلف سینی کابل می توانید به صفحه www.tsbargh.ir مراجعه کنید.

نردبان سینی کابل می‌توانن روکش‌های مستحکمی داشته باشند تا کابل‌ها را از سقوط اجسام بر رویکابل و همانطور از آب و گرد و غبار در امنیت نگاه دارند. این روکش‌ها برای استفاده هایی که در مکان‌های سر باز و یا محیط هایی پر از گرد و خاک دارند باید به شکل شیروانی باشند ، تا یخ، برف، گرد و خاک و یا اجسام بر روی روکش نمانند به پایین بریزند. سینی‌های کابل سبک‌تر برای مصارفی که تعداد قابل توجهی کابل سبک استفاده شده‌اند (مثل سیم‌های تلفن و یا کابل‌های شبکه‌های کامپیوتری) بسیار مناسب هستند. این نوع سینی‌های کابل یا می‌توانند از شبکه‌هایی ازمفتول ساخته شوند، که به آن‌ها «سبد کابل» گفته می‌شود، و یا از یک ستون(ریل) اصلی ساخته شوند که در دوطرف دارای میله‌هایی است که وزن کابل‌ها را از دو طرف تحمل کند.

در پروژه‌هایی که کابل‌‌های سنگین برقی که در سینی کابل قرار گرفته‌اند، ممکن است لازم باشد که از بلوک‌های کمکی (Support Blocks) استفاده شود تا بین اجسام رسانا فاصله ایمنی ایجاد شود و در نتیجه از گرمایش بیش از حد جریان برق در کابل و سیم ها جلوگیری شود.

برای اینکه سینی‌های کابل بتوانند وزن کابل‌ها را در تغییر ارتفاع‌ها و تغییر مسیر‌هایی که در طول مسیر اتفاق می‌افتد، تحمل کند، اتصالات متعددی سازگار با هر نوع سینی ‌کابل  وجود دارد. زانویی‌های افقی (Horizontal Elbows) برای تغییر مسیر بدون تغییر سطح ارتفاع سینی‌های کابل استفاده می‌شود و معمولا در مدل‌های 30، 45 و 90 درجه ای ساخته می‌شوند. زانویی‌‌های داخلی و خارجی (Inside and Outside Elbows) برای تغییر مسیر عمود بر سینی‌ کابل استفاده می‌شود. این اتصالات می‌توانند به شکل‌های مختلفی از قبیل ضربدری و Tشکل ساخته شوند. برخی از تولید‌کنندگان این اتصالات زانویی‌های قابل تنظیم هم تولید می‌کنند که برای استفاده در مواقعی که مانعی سر راه است و یا مسیر کابل‌ها ناهمگون باشد، بسیار مناسب است.

#سینی_کابل_گالوانیزه_آبکاری_گرم

سینی کابل تیک صنعت :

تولید کننده سینی کابل گالوانیزه

سازنده سینی کابل گالوانیزه

ارایه کننده قیمت سینی کابل گالوانیزه

تعیین کنند سینی کابل گالوانیزه

پخش کننده سینی کابل گالوانیزه

فروشنده سینی کابل گالوانیزه

قیمت فروش سینی کابل گالوانیزه

انواع سینی کابل گالوانیزه

بورس سینی کابل گالوانیزه

عمده فروش سینی کابل گالوانیزه

سازنده جوینت سینی کابل

تولید کننده جوینت سینی کابل

قیمت فروش بازار سینی کابل گالوانیزه

قیمت فروش سینی کابل در لاله زار

مزایا و محاسن استفاده از سینی نردبان کابل گالوانیزه 02133530243 تیک صنعت

تیک صنعت برق بازدید : 405 سه شنبه 11 مهر 1396 : 14:10 نظرات ()

مزایا و محاسن  استفاده از سینی  نردبان کابل گالوانیزه :

در پروژه ها و  محیط های که احتیاج به سیم و کابل‌کشی می باشد ، سینی نردبان کابل معمولا اولین و بهترین گزینه برای مهندسین برق می باشد ، چرا که هم برای تحمل وزن کابل متناسب بوده و هم برای نظم دادن به آن‌ها. استفاده از سینی نردبان کابل در مقایسه با روش‌های قدیمی سیم‌‌کشی، مزایای بسیاری دارد؛ هم مقرون به صرفه  ، مطمئن و نصب آسان و بسیار سریع و آسان است.

همین طور سینی نردبان کابل برای برنامه‌ریزی تاسیسات که به هنگام  زمان نیاز‌های متغیری دارند ، آیتم بسیار متناسب به شمار می‌آید . همانطور که درخواست های پروژه در دراز مدت تغییر می‌کند، می‌توان کابل به سینی اضافه و یا کم نمود. یقینا خیلی راخت تراست که سیم و کابل جدید را داخل سینی کابل قرار داد، تا اینکه کل کابل‌های سیم‌کشی تو‌کار را از داخل لوله‌های تو-کار درآورده و با کابل‌های جدید جایگزین کرد.

مزیت دیگر سینی کابل، سهولت در استفاده از آنها می باشد ، لزا با اتصالات بسیاری ساده به هم متصل می‌شوند ، نصب آن‌ها در محل اجرای پروژه بسیاری آسان خواهد بود. ابزار‌های مختلفی برای نصبِ در محلِ سینی‌های کابل استفاده می‌شوند که برخی از آن‌ها به شرح زیر هستند.

    صفحه‌های اتصال (Splice_Plate) برای وصل کردن سینی‌های کابل.
    صفحه‌های شعاعی (Radius_Plates) که به ما این امکان را می دهد ، خم‌های مختلف با شعاع‌های گوناگون را ایجاد کنیم.
    قلابهای  TX که برای اتصالات t شکل و اتصالات ضربدری.
    اتصالات خیزی (Riser_Links) که به شما اجازه ایجاد اتصالات داخلی یا خارجی را می‌دهند.

مزایای سینی نردبان کابل

در ضمن درب های برای سینی کابل وجود دارد (کاور سینی کابل) که برای محافظت کابل‌ها از آب و گرد و غبار مناسب می‌باشند. 

نکته حائز اهمیت دیگر این است که، فارغ از اینکه پروژه شما بسیار عظیم است (مثل کابل کشی پروژه‌های ساختمانی و یا‌ پروژه‌های صنعتی) و نیاز به تحمل حجم و وزن زیادی از کابل دارد و یا پروژه‌ای با نیاز‌های محدود و مشخص است (مثل شبکه‌های کامپیوتری یا تلفنی)، شما می‌توانید با بهره بردن از سینی کابل و مزایایی که به نسبت روش‌های سنت تر دارد، تمام مشکلات کابل‌کشی تان را یک بار برای همیشه حل کنید.

تیک صنعت برق :

تولید کننده کاور سینی کابل

سازنده کاور سینی کابل

فروشنده کاور سیین کابل

ارایه کننده کاور سینی کابل

پخش کننده کاور سینی کابل

بورس کاور سینی کابل

موارد استفاده ورقهای گالوانیزه و کاربردهای گالوانیزه برای ساخت سینی نردبان کابل

تیک صنعت برق بازدید : 443 شنبه 01 مهر 1396 : 12:24 نظرات ()

موارد استفاده ورقهای گالوانیزه و کاربردهای گالوانیزه برای ساخت سینی نردبان کابل :

به کار بردن ورق گالوانیزه عمدتا 10 مزیت دارد که شامل  نگهداری و تعمیر با کاهش هزینه :حتی در مواردی که انجام فرایند گالوانیزینگ در برابر با دیگر روش های جلوگیری از حوردگی هزینه برتر است ، نحوه اجرا آن به علت نیاز به تعمیرات پر هزینه توصیه مشود.

کاهش هزینه : جهت انجام فرایند گالوانیزینگ در مقایسه با دیگر شیوه ها اغلب جلوگیری از زنگ زدگی احتیاج به هزینه کمی می باشد.

بالا بودن طول عمر سینی نردبان کابل گالوانیزه : عمر ورقای گالوانیزه برای ساخت نردبان کابل توسط پوشش داده شده با روی در فضای کاملا خورنده معمولا 10 تا 30 سال افزایش می یابد.

پوشش دوام :به علت ساختاری متالوژی خاص توسط پوشش ایجاد شده روی سطح سینی کابل گالوانیزه ، دارای استحکام بالا و در برابر آسیب ها کاملا مراقبت می شود.

تکمیل کامل مراقبت : تمامی گوشه ها و زوایای سینی توسط پوشش ایجاد شده حتی قسمت های کوچک تو رفتگی ها پر شده و از خوردگی مراقبت می شود در این حیطه هیچ گونه پوششی بهتر از گالوانیزه عمل نمی کند.

مراقبت در برابر صدمات محیط سر باز : گالوانیزه با پوششی که دارد به علت اینکه در فولاد کاملا خورده می شود و بصورت کاتد نمایان می شود به این علت می تواند مقاطع ریز سینی را در روی سطح فولاد را در برابر محیط های نمناک مراقبت کند.

وارسی راحت :پوشش ایجاد شده گالوانیزه را به سادگی بدون احتیاج به تست خرابی توسط چشم می شود وارسی وکنترل کرد

زمان کم برای خرید سینی کابل : در صورتی که احتیاج باشد ورق گالوانیزه در مکانی استفاده شود در این حالت نیاز به مصرف زمان برای فراهم سازی سینی کابل ، ایجاد رنگ و بررسی نخواهد بود.

ورقهای سینی کابل استفاده های زیادی در صنعت های گوناگون داشته و زمانی از آن استفاده می شود که احتیاج به وارسی خوردگی در آهن و فولاد باشد.

ورق های گالوانیزه دارای معیبی چون :

ورق های آهن به سادگی جوشکاری می شوند اما ورق های گالوانیزه برای ساخت سینی نردبان کابل دارای پیچیدگی هایی می باشد ، بخار و گاز های ایجاد شده در فرایند جوشکاری بسیار سمی بوده و در مسیر زمان بروز بیماری های ریوی شده و قرار گرفتن برای مدت کوتاه در برابر این گونه گاز ها موجب سر درد ، تهوع ، سر گیجه شده پس توصیه می شود در زمان جوشکاری سینی کابل باید از ماسک های استاندارد استفاده شود و زمان جوشکاری برای هر شخص در روز از تجهیزات قابل به مدت 5 ساعت می باشد.

کلافه های ورودی از خطوط نورد سرد در آغاز خط تولید سینی کابل به یکدیگر جوش خورده و به حالت یک توار پیوسته شارژ خط می گردد ، به هنگام شستشوی سطح ورق چربی طدایی با برس و آب گرم و مواد قلیایی کاملا تمیز و سپس با هوای گرم خشک می شود.

کاربردهای اساسی ورق های گالوانیزه :

 مجراهای دودکش ، ناودانی ، لوله برق

تابلوهای برق ، پنل ها ، سینی کابل ، نردبان کابل ، سیچنل

بعضب از لوازم خانگی و آشپزخانه

منبع ها، مخازن

ناودانی ، انواع لوله ،

سقف سوله ها ، اتاق رنگ خودرو سازی،سالن ها

 


گالوانیزه چیست

تیک صنعت برق بازدید : 265 دوشنبه 20 شهريور 1396 : 12:36 نظرات ()

گالوانیزه چیست ؟

 با فراهم کردن انواع ورق گالوانیزه ، سازنده و تولید کننده سینی نردبان کابل گالوانیزه_مش_مشبک

معرفی محصول : گالوانیزه کردن عملیاتی است که قطعات فولادی را با فلز روی پوشش داده تا استحکام آنها در برابر زنگ زدگی و خوردگی های محیط بالا رود. فلز اصی (مثال فولاد ) که میخواهیم آبکاری نماییم باید بصورت دقیق تمیز کاری شود و هیچگونه زنگ زدگی نداشته باشد تا رویه به خوبی بر آن بچسبد لزا تمام محصولات فولادی همچون(لوله فولادی_سینی کابل_نردبان کابل) باید به تعداد دفعات مانند یکدیگر تمیز شوند _ آغشتن به آب و عمل خشک کردن یا همان گرم و سرد کردن انجام داده این عمل قبل از داخل کردن قطعات به حمام آبکاری گرم گالوانیزه باید صورت دهید.عموما گالوانیزه گردن به دو شیوه امکان پذیر می باشد :

1_ گالوانیزه نموده به شیوه گرما و استحمام یا غوطه ور کردن یا داخل بردن محصولاتی چون سینی کابل ، لوله فولادی داخل حوضچه های مذاب (آبکاری گرم).

2_  روش دوم که همان آبکاری سرد توسط برق می باشد ، از شیوه حرارت ناپیوسته برای لوازم تولید شده از نوار پیوسته برای نوار های فولادی استفاده می شود.استفاده از روان ساز (ذوب کننده) در ورق گالوانیزه به شیوه نوار پیوسته معمولا ترک شده و دیگر مورد مصرف نمی باشد ولی این مورد هنوز در تولید سیم مورد استفاده می باشد.

این نمونه فولاد معمولا بصورت لایه های گوناگون طبق فرم زیر ساخته می شود :

فاز             فرمول شیمیایی              ساختار بلورین          درصد آهن موجود            سختی ویکرز

آلفا             Fe                            مکعب تمام وجوه پر                 100                          ___

گاما         Fe3Zn10                      مکعب مرکز پر                   at%27.5-31.5                  ___

گاما 1     Fe11Zn40                     مکعب تمام وجوه پر                  at%19-25                 ___

دلتا           FeZn10                      هگزا گونال                          11.5-7 Wt%                 ___

زتا            FeZn13                      مونوکلینیک                           5-6   %Wt                 ___

اتا             (Fe)Zn                      هگزا گونال فشرده                   3.0   %Wt                 ___

 کد آیسینک گالوانیزه :

ورق گالوانیزه فولادی   ISIC 27101212  واحد سنجش : تن

موارد واردات و صادرات گالوانیزه :

امروزه محدودیت برای واردات و صادرات گالوانیزه وجود نداشته لزا با توجه به درخواست زیاد کشور در حال حاضر تنها سازندگان می توانند پاسخگوی نیاز داخلی بوده و در نهایت تعرفه های این نوع ورق در مکان های مختلف بیان می شود. طبق آمار های گرفته شده کشورهای ژاپن ، روسیه ، اکراین با صادرات 23،24،30،3 میلیون تن بالاترین رتبه صادرات را انجام داده در صورتی که ویتنام ، ایران ، تایلند با واردات 7/4،7/9،9 میلیون تن به عنوان بالاترین وارد کنندگان گالوانیزه در دنیا را به خود اختصاص داده اند. طبق رکوردهای جهانی در زمان کنونی و روال پر سرعت نزول قیمت ها در حال حاضر اغلب کشورها برای حفظ بازار داخل خود از آسیب بحران که از روش واردات تحمیل می شود ، تعرفه های سنگین وضع کرده اند ، به صورتی که کشور آمریا برای واردات فلز در حال حاضر تعرفه ای بین 30 تا 130 درصد وضع کرده که این رقم در برابر محصولات وارداتی چین به نزول می رسد.این کشور سومین سازنده فولاد در دنیا به نظر ریسده اما جهت حفظ بازار خود از دامپینگ (حقه) اقدام به وضع تعرفه های سنگین می کند. اما اتحادیه اروپا در حال حاضر در حال روییت وضع تعرفه و محدودیت اندازه ورود فولاد می باشد.تایلند که خود سازنده فولاد بوده تعرفه ای برابر 28 درصد برای واردات فولاد به کشورش وضع کرده ، اندونزی در این بین با دسته بندی کشورها در برابر هر گزینه ، تعرفه جدا وضع می کند به شکلی که برای کلاف گرم و سرد 38 درصد برای واردات دو شرکت بزرگ چینی به مدت 7 سال تعرفه ای معادل 48 درصد ، جهت واردات از شرکت جیندال هندوستان تعرفه ای 15 تا 58 درصد و برای واردات mmk قزاقستان تعرفه 50درصد و برای واردات از کشور تایوان معادل 39 درصد وضع کرده اند.این بصورتی است که تعرفه واردات فولاد در هم اکنون در کشور ما تنها برای میلگیرد انجام می شود و این عدد معادل 12 درصد و تعرفه واردات برای تیر اهن و ورق گالوانیزه صفر می باشد.

 

هیترهای فشار ضعیف و فشار قوی در نیروگاه های حرارتی02133530243 سینی کابل تیک

تیک صنعت برق بازدید : 279 پنجشنبه 02 شهريور 1396 : 13:30 نظرات ()

هیترهای فشار ضعیف و فشار قوی در نیروگاه های حرارتی :

هیترهایی که پیش از پمپ تغذیه قرار گیرند به هیتر فشار ضعیف موسوم بوده و هیترهایی که بعد از پمپ تغذیه قرار گیرند به هیتر فشار قوی موسوم می باشند.

اب تغذیه دیگهای بخار مدرن باید مشخصات بخصوصی به منظور محافظت در مقابل نمکهای خورنده محلول در اب و خلوص از گازهای محلول در اب داشته باشد.اکسید دو کربن (CO2) و بخصوص اکسیژن (O2) محلول در اب تغذیه ایجاد خوردگی روی سطوح داخلی لوله های دیگ بخار و درام کرده بنابراین هوا و اکسیژن موجود در اب باید قبل از رسیدن به دیگ خارج گردند.

گاز زدایی از اب تصفیه به دو طریق یکی حرارتی و دیگری شیمیایی انجام می شود روشی که در نیروگاه متداول است روش حرارتی است که در دیاراتور که نوعی هیتر باز است انجام می گردد.

این روش بر اساس این اصل است که حلالیت گازها در اب با افزایش درجه حرارت کاهش می یابد. بدین طریق که اگر اب به مدت کافی در درجه حرارت جوش قرار گیرد تمام گازهای محلول در ان از ان خارج شده و به اتمسفر می رود.دیاراتور باید قادر باشد که :

الف _ اب را تا درجه حرارت جوشش گرم کند

ب _ اب را با قطرات بسیار ریز تبدیل نماید.چون پمپ های تغذیه احتیاج به فشار مکش دارد.دیاراتور در یک ارتفاع بالایی قرار می گیرد.

سیستم اب جبران کننده :

معمولا متصل به کندانسور است.بدلیل آن که در سیستم نشت اب یا بخار وجود داشته و مقداری بخار یا اب از سیکل بیرون می رود لازم است که این کمبود اب جبران شود لذا وجود یک مخزن اب به منظور جبران این کمبود ضرورت پیدا می کند.اب این مخزن از تصفیه خانه تهیه می شود.علاوه بر ان که اب ورودی به سیستم تصفیه می شود در بعضی مواقع در مسیر سیکل تصفیه می گذرند که البته با سیستم تصفیه خانه تا اندازه ای فرق می کند این سیستم پالیشینگ پلانت نامیده می شود.

علاوه بر این قسمت ها سیستم های دیگری مانند اپراتور ممکن است وجود داشته باشد که برای تهیه آب مقطر بکار می رود و خود نوعی گرمکن است همچنین می توان با بخار خروجی از اجکتور (سیستمی که هوا یا گازهای دیگر را توسط بخار از کندانسور بیرون می راند) اب سیکل را گرم نموده و یا با بخار آن را گرم کرد که برا اب بندی توربین بکار رفته که خود نیز نوعی گرمکن است و گلند کندانسور موسوم می باشد.

سیستم های بای پس فشار قوی :

بعضی اوقات مثلا در راه اندازی یا در موقعی که اشکال برای توربین بوجود آید و لازم نباشد بخار وارد توربین شود از این مسیرهای بای پس استفاده می کنند و بدین ترتیب بخار به توربین فشار قوی وارد نگردیده و پس از عبور از روی هیتر دوباره توسط یک لوله بای پس دیگر که فشار ضعیف خوانده می شود بدون آن که وارد توربین IP ، LP شود به کندانسور می رود . دربعضی از نیروگاه ها سیستم بای پس مستقیما به کندانسور رفته و بعضی از نیروگاه ها این سیستم را نیز ندارند. علاوه بر اینها ، سیستم ها و قسمتهای دیگری از قبیل سیستم بخار کمکی ، آب خنک کن ، سیستم تخلیه ، سیستم نمونه گیری ، سیستم آب خام و ... وجود دارند.

عواملی که در انتخاب محل یک نیروگاه از اهمیت برخور دار است :

1_ محل انتخابی باید وسعت کافی جهت نصب و بهره برداری از تاسیسات داشته باشد.

2_ محل انتخابی باید نزدیک به ترعه یا رودخانه باشد بطوری که بتوان مقادیر زیاد آب مورد نیاز را تامین نمود.

3_ سوخت مورد استفاده باید ارزان باشد و بتوان آن را از محلی نزدیک به نیروگاه تامین نمود

4_ محل انتخابی بایستی مسطح باشد و در مجاورت آن حفاری و استخراج از معادن و غیره انجام نشود.

5_ نوع زمین آن چنان باشد که بتوان فوندانسیونهای مربوط به ساختمانها و تجهیزات را نحوه خوب و محکم بنا نهاد.

6_ زمین انتخابی باتلاقی نباشد بطوری که بتوان در آن فوندانسیون مورد نیاز را بنا نهاد.

7_ محل انتخابی مناطق مسکونی را احاطه ننماید تا از این جهت دود و صدا موجب آزار ساکنین نگردد.

8_ محل انتخابی جهت توسعه صنایع در مجاورت آن مناسب باشد.

9_ امکانات جهت مصرف خاکستر فراهم باشد.

10_ دودکشهای نیروگاه نباید مزاحمتی برای پرواز هواپیماها ایجاد نماید.

 بعد از اطلاعات در مورد نیروگاه های  حرارتی می توانید جهت بررسی نیروگاه های گازی به لینک www.tsbargh.ir  مراجعه نمایید.

 


سینی برق تیک_نیروگاه های حرارتی02133530243 سینی کابل تیک

تیک صنعت برق بازدید : 267 پنجشنبه 02 شهريور 1396 : 10:24 نظرات ()

نیروگاه های حرارتی :

تیک صنعت تولید کننده و سازنده انواع سینی کابل گالوانیزه_گرم_سرد_مشبک_مش_توری

 

نیروگاه های بخاری و اساس کار آن :

قسمت عمده تولید انرژی الکتریکی در کشورمان از طریق نیروگاه های بخاری انجام می شود.در نیروگاه های بخاری ، در اثر احتراق حاصله از زغال سنگ یا مواد نفتی (در کشور ما در حال حاضر جهت سوخت نیروگاه های بخاری از نفت کوره یا گاز طبیعی استفاده می شود) آب در دیگ بخار آب تبدیل شده سپس بخار بدست آمده طی مراحلی در اثر حرارت بیشتر به بخار خشک تبدیل می گردد.در این موقع بخار به توربین هدایت شده و محور توربین و در نتیجه ژنراتور را به حرکت در می آورد.نیروگاه های بخار بیشتر برای تامین بار پایه به کار می روند (بار پایه به حداقل بار گویند) و زمانی که در مدار قرار می گیرند بهتر است همچنان در مدار باقی بمانند و خارج نمودن آنها از مدار به علت سرد شدن انجام نمی گیرد زیرا برای راه اندازی مجدد آنها ساعت ها وقت لازم است.ضمنا کم و زیاد کردن بار آنها نیز بکندی انجام می شود.از طرفی به علت محدودیتهای شیمیایی و مسایل مربوط به بخار آب ، بار آنها را از حد معینی نمی توان کمتر نمود راندمان نیروگاههای بخاری مدرن حدود 45% است که نسبت به نیروگاه های گازی خیلی بیشتر است.حدود 45% است که نسبت به نیروگاه های گازی خیلی بیشتر است.

کاربرد سینی نردبان کابل در انواع صنایع

 

اجزا اصلی یک نیروگاه بخاری :

1_ پمپ تغذیه

2_ دیگ بخار و تجهیزات مربوطه

3_ کندانسور

4_ توربین

در ادامه به اختصار کارایی هر کدام از اجرا را بررسی می کنیم.

1_ پمپ تغذیه بویلر :

یکی از مهمترین و بزرگترین پمپ های نیروگاه پمپ تغذیه دیگ بخار است که باید بتواند آب تغذیه را با فشار مناسب به دیگ بخار برساند (معمولا پمپ تغذیه بیش از یکی بوده و یکی از آنها به صورت ذخیره در سیستم می بباشد) این پمپ ها معمولا دارای چندین مرحله از نوع سانتریفوژ بوده که در هر مرحله فشار را تا اندازه ای بالا می برد و در انتها فشار خروجی از پمپ به نحوی است که علاوه بر افت فشار در مسیر تا درام ، فشار لازم و تنظیم شده ای را در درام می دهد. در بعضی نیروگاه ها که بویلر فشار بالایی لازم داشته باشد فشار اولیه (مکش) پمپ تغذیه بویلر را پمچ دیگری تامین کرده که بوستر پمپ نامیده می شود یکی دیگر از پمپ های نیروگاه پمپی است که پس از کندانسور قرار گرفته و بنام کندانسه پمچ یا اکستراکشن پمپ از هات ول کندانسور اب را تا دیارااتور پمپ می کند.فشار پمپ باید طوری باشد که علاوه بر جبران افتهای موجود در مسیر مانند هیترها فشار لازم در دیاراتور را نیز تامین کند.

2_ دیگ بخار :

دیگ بخار نیروگاه ها از یک سری لوله دیواره ای تشکیل شده که مجموعا تشکیل یک مکعب مستطیل را می دهند.سوخت و هوا از طریق چند مشعل به این محوطه وارد شده و با مشعل شدن سوخت ، آب داخل لوله ها گرم و بخار می شود آب گرم شده پس از عبور از یک سری لوله دیگر که محوطه دیگ و در معرض حرارت قرار دارد بصورت بخار اشباع در آمده و به توربین جهت انجام کار و گردش در آوردن محور توربین و در نتیجه محور ژنراتور هدایت می شود.

اجزا دیگر دیگ بخار :

اکونومایزر :

اکونومایزر یکی از اجزا دیگ بخار است که حاوی تعدادی لوله موازی بوده و در آخرین مراحل دود خروجی از بویلر قرار دارد داخل این لوله ها آب تغذیه ورودی به بویلر جریان دارد این آبها مادامی که لوله های اکونومایزر را طی می کنند حرارت دود را جذب نموده و سپس به سمت درام هدایت می شود.

با استفاده از اکونومایزر علاوه بر صرفه جویی در مصرف سوخت از صدمه زدن آب سرد به دیگ نیز که دارای درجه حرارت بالایی است جلوگیری می شود و بدین ترتیب راندمان نیروگاه بهتر می گردد در بویلرهای قدیمی این حرارت دود ، بدون استفاده از دودکش دیگ خارج می شد.

لوله های دیواره ای و محفظه احتراق :

فضایی که عمل احتراق در آن صورت می گیرد به محوطه احتراق موسوم است.اطراف این محوطه را عموما تعداد زیادی لوله های موازی نزدیک به هم پوشیده که لوله های دیواره ای نامیده می شوند بخشی از حرارت حاصل از احتراق از طریق تشعشع و جابجایی به این لوله ها منتقل می گردد.این لوله ها نیز حرارت را بوسیله هدایت به آب داخل خود منتقل می کنند.

درام :

به طور کلی درام دو وظیفه اصلی را عهده دار است :

الف _ عمل نمودن بعنوان یک منبع ذخیره جهت دیگ بخار

درام می تواند با ذخیره آب و یا بخار در خود مقداری از نیازهای ضروری آب یا بخار را در شرایط بهره برداری بحرانی از بویلر تامین کند.

ب _ تقسیم آب بخار

آب بخار ایجاد شده در لوله های دیواره ای وارد درام شده و بوسیله تجهیزاتی که در داخل درام وجود دارد آب بخار را کاملا از یکدیگر جدا می شوند و به این ترتیب امکان عبور بخار بدون ذرات آب به طرف لوله های سوپر هیتر فراهم می گردد. مخلوط آب و بخار داخل سیللون شده و در آنجا با حرکت گردشی که به آنها داده می شود در اثر نیروی گریز از مرکز ایجاد شده قطرات آب بعلت سنگینی از بخار جدا می شود. البته بخار های خروجی از سیللون کاملا  عاری از قطرات آب نموده و لذا از صفحاتی لایه لایه گذشته و در این لایه ها آخرین قطرات آب خود را نیز از دست می دهند.در درام اعمال دیگری از قبیل تقسیم یکنواخت آبهای ورودی از طریق اکونومایرز و یا تزریق محلول های شیمیایی به بویلر انجام می گیرد.

سوپر هیتر :

بخار خروجی از درام اگر چه قطره ابی را به همراه نداشته ولی با کوچکترین برخورد با سطحی قسمتی از آن به آب تبدیل می شود به این نوع بخار از نظر ترمودینامیکی بخار اشباع می گویند.برای اینکه بخار توانایی و استعداد بیشتری را دارا باشد لازم است که از درجه حرارت بالاتری برخوردار گردیده و یا اصطلاحا خشک شود این عمل توسط سوپر هیتر انجام می گردد. سوپر هیتر از مجموعه لوله های موازی تشکیل شده که معمولا در مسیر گازهای خروجی از کوره (دود) قرار گرفته اند سوپر هیترها دارای چند مرحله می باشند.

سوپر هیتر اولیه ، دی سوپر هیتر ، سوپر هیتر ثانویه و ....

در این جا نیاز است به بررسی اجزا دیگ بخار که در مسیر هوا و دود قرار دارند بپردازیم :

فن یا دمنده هوا :

وظیفه اصلی ایمن گونه فن تامین هوای مورد لزوم جهت احتراق می باشد فن با توجه به مکشی که ایجاد می کند هوای محیط را مکیده و از طریق کانالهایی که به محوطه  احتراق ختم می شوند آن را به محوطه احتراق هدایت می کند. فن ها دارای انواع مختلف از قبیل فن های جریان شعاعی ، فن های جریان محوری و یا ترکیبی از آنها بوده که در طراحی دیگ بخار با توجه به مقدار هوای لازم ، فشار آن و همچنین راندمان مورد نظر یکی از این انواع انتخاب می شوند.

گرمکن بخاری :

وظیفه گرمکن بخاری گرم کردن هوای خروجیی فن است علت استفاده از این گرمکن بالا بردن درجه حرارت هوای ورودی بویلر به میزانی است که نقطه شبنم بخارهای موجود در هوا و دود افزایش یافته و از ایجاد مشکلاتی از قبیل خوردگی روی صفحات ژونگستروم (گرمکن اصلی هوا) جلو گیری شود.

ژونگسترم یا گرمکن دوار هوا :

ژونگستروم نوعی دیگر از گرمکن هوا است که با استفاده از حرارت دود خروجی از بویلر درجه حرارت ورودی را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

دریچه کنترل هوا با دامپرها :

برای کنترل هوای ورودی به بویلر از دریچه های کنترل هوا استفاده می گردد این دریچه ها در ورودی فن یا خروجی آن و همچنین در محل هوای ورودی به هر مشعل نصب می گردند.این دریچه ها غابلا به صورت اتوماتیک کنترل شده ولی طبیعتا با دست نیز قابل کنترل می باشند. در مسیر دود نیز دریچه هایی قرار دارند که بعضی به صورت باز و بعضی بصورت بسته عمل می کنند.بعضی دیگر که در مسیر دود دوباره به گردش در آمده در بویلر قرار دارند در هر صورت موقعیت قابل تنظیم می باشند.

گردش دهند مجدد دود :

این فن مقداری از گازهای خروجی از بویلر را (پس از اکونومایزر) گرفته و مجددا در کوره بویلر به جریان می اندازد ، این کار معمولا جهت کنترل مقدار تبادل حرارت در کوره و در فضای بالای ان و همچنین برای کنترل درجه حرارت ری هیت انجام می شود این نوع فن در دیگهای بخار با ظرفیت بالا بکار گرفته می شود.

آخرین جز مسیر دودکش است که گازهای خروجی از بویلر (دود) را به محیط بیرون هدایت می نماید.طبیعی است ارتفاع بیشتر دودکش نقش تعیین کننده ای در هدایت دود و بالطبع آلودگی محیط دارد در طرح دودکش لازم است مسایلی از قبیل خوردگی و همچنین زلزله را بطور دقیق بررسی نمود.

کندانسور :

خرووجی توربین به اتاقکی به نام کندانسور متصل است بخار پس از خارج شدن از توربین توسط آب خنک کن سرد و تقطیر شده و در محفظه ای بنام چاهک داغ جمع و از آنجا توسط پمپ تغذیه به دیگ بخار برگردانده شده و بدین ترتیب سیکل بسته ای تشکیل خواهد شد.

وجود کندانسور به دلایل زیر ضروری است :

الف : حفظ و نگهداری آب مقطر موجود در سیکل آب و بخار

مقدار بخار ورودی به توربین خیلی زیاد است بطوری که در یک توربین 500 مگاوات وقتی که با حداکثر بار کار کند 1/350000 کیلوگرم ساعت بخار مصرف می شود که اگر اجازه دهیم این بخار به اتمسفر را یابد از نظر تامین آب و تصفیه آن جهت تبدیل به بخار (در دیگ بخار) دچار مشکلات اقتصادی و غیره خواهیم شد. در حالیکه وجود کندانسور باعث می شود که بخار پس از گذشتن از توربین یا برخورد به لوله های حاوی آب خنک کن تقطیر شده و نیاز مجدد بویلر از نظر اب تغذیه را تامین کند.

ب _ گرفتن هوای محلول ازز آب اضافی هر سیکل

بعلت تشت آب و همچنین تخلیه های دایم و اضطرای و استفاده از بخار برای قسمتهای داخلی بویلر (دوده پاک کن و ...) مقداری از آب مصرفی در هر سیکل از بین می رود با افزایش بار نیز احتیاج به آب بیشتری می باشد لذا از تانکهای ذخیره آب لازم وارد کندانسور شده و به دلیل فشار اندک آب تبخیر گردیده (قانئن هنری) و گازهای محلول از جمله O2 و ... آزاد شده و توسط مکنده هوا از سیکل خارج می گردند.

پ _ صرفه جویی در مقدار بخار (دبی جرمی)

مقصود از صرفه جویی در مقدار بخار این است که اگر در دو نیرگاه B,A مقدار بخار ورودی به توربین آنها (m) مساوی بوده ولی بخار در نیروگاه A تا فشار اتمسفر (یعنی نیروگاه A دارای کندانسور نیست) انبساط یافته در حالیکه بخار در نیروگاه B تا زیر اتمسفر (یعنی نیروگاه B دارای کندانسور است) منبسط گردد در این صورت قدرتی را که نیروگاه B داده بیشتر ازز قدرتی است که نیروگاه A می دهد (کندانسور ، لوله های ارتباطی و برج خنک کن).

توربین

توربین بخار از یک سری پره های متحرک و ثابت تشکیل شده که بخار با از دست دادن انرژی خود بر روی پره ها باعث به حرکت در آوردن محور آن و در نتیجه محور ژنراتور شده و بدین ترتیب الکتریسیته تولید می گردد.

از نظر تعداد مراحل انبساط بخار توربین ها به سه دسته بشرح زیر تقسیم می شوند :

الف _ توربین یک مرحله ای فشار قوی

در این توربین بخار پس از انبساط در انتعای پوسته وارد کندانسور می شود.

ب _ توربین دو مرحله ای فشار قوی ، فشار ضعیف (LP_HP)

در این نوع توربین ، انبساط در دو پوسته جدا انجام شده و بخار خروجی از پوسته LP وارد کندانسور می گردد.

پ _ توربین سه مرحله ای فشار قوی ، فشار متوسط ، فشار ضعیف (LP_IP_HP)

توربین های سه مرحله ای برای واحد های با قدرت بالا هستند. در این نوع توربین ، بخار پس از انبساط در پوسته HP (فشار قوی) مجددا به بویلر بازگشته و در لوله های ری هیت ، دوباره حرارت دیده و پس از آن وارد پوسته IP (فشار متوسط) می گردد. بخار در نهایت از این پوسته به پیوست LP (فشار ضعیف) فرستاده شده و از آنجا به کندانسور زیرکش می شود.بنابراین تنها واحدهایی که بویلر آنها دارای ری هیت است بخار در توربین در سه مرحله انبساط می یابد.

علاوه بر چهار جز اصلی توربین بخار ، پمپ تغذیه ، دیگ بخار ، کندامسور و توربین به منظور بهبود راندمان و کاملتر شدن سیکل قسمتهای دیگر وجود داشته که مختصرا در زیر شرح داده می شود .

گرمکن ها

استفاده از درجه حرارت و فشار زیاد که برای نیروگاه های با قدرت بالا بکار می رود ، یا روشهای ساده تولید بخار در دیگ ممکن است و باید بوسیله سایر لوازم کمکی آب تغذیه را قبل از ورود به دیگ گرم کنیم.اگر قرار باشد که برای گرم کردن آب ، سوخت مصرف شود یا از بخاری که به قیمت گران در دیگ تهیه شده استفاده کنیم مقرون به صرفه نخواهد بود زیرا در توربین از این بخار مفید ترین کار را می توان گرفت.

به این جهت به بخار اجازه داده می شود که مقداری کار انجام داده (در توربین) و سپس از طبقات میانی توربین آن را گرفته (اکستراکش) به روی آب سیکل می برند تا آن را گرم کند.دلیل این کار به مسایل ترمودینامیک مربوط می شود برای گرم کردن آب سیکل توسط بخار از وسیله ای بنام گرمکن استفاده شده که انواع مختلف دارد ولی بطور کلی به دو دسته بسته و باز به شرح ذیل می شوند :

الف _ گرم کن نوع بسته

در نوع بسته بخار و آب در تماس نیستند در این نوع آب داخل لوله ها در جریان است و بخار روی لوله وارد گردیده و باعث گرم شدن اب خواهد شد.

هیترهای بسته بیشتر از نوع Tube and shell بوده و بطور کلی سه منطقه در آنها مشاهده می شود.یکی منطقه ای که بخار سوپر هیتر وارد می گردد دیگر منطقه ای که بخار حالت اشباع دارد و منطقه سوم اب اشباع می باشد.

گرم کن نوع باز

در هیتر باز بخار مستقیما با اب برخورد کرده و حرارت خود را به اب منتقل می کند .

در نیروگاه ممکن است از هر دو نوع هیتر استفاده گردد.

معمولا وقتی چند هیتر در مسیر آب قرار گیرند مقداری افت فشار در لوله اصلی بوجود می آید و بدین جهت وجود پمپ بعد از کندانسور یا قبل از هیترهای فشار ضعیف لازم می شود.این پمپ موسوم به کندانسه پمپ یا اکستراکش پمپ موسوم بوده و اب را از کندانسور گرفته ، به طرف پمپ تغذیه اصلی می فرستد چنانچه بعدا خواهد آمد این پمچ فشار لازم تا دیاراتور را نیز تامین می کند.

  تست و عیب یابی کابل02133530243 سینی کابل تیک

تیک صنعت برق بازدید : 228 یکشنبه 22 مرداد 1396 : 15:34 نظرات ()

تست و عیب یابی کابل  :

اگر برای یک کابل در زمین یا در سینی کابل  (برای اطلاعات از سینی ها با پانچ روز دنیا می توانید به لینک www.tsbargh.ir مراجعه نمایید)قرار گرفته است مشکلی پیش آید باید بتوان محل عیب را پیدا نموده و مرمت نمود.برای تعیین محل عیب روشهای مختلفی وجود دارد.انتخاب روش عیب یابی با توجه به نوع عیب کابل مشخص می شود برای یک کابل سه نوع عیب وجود دارد :

1_ اتصال کوتاه بین دو یا چند هادی کابل

2_ اتصال یک یا چند هادی کابل به غلاف فلزی کابل (اتصال زمین)

3_ قطع شدگی یک یا چند خادی کابل

 

 

الف ) تشخیص اتصال زمین و اتصال کوتاه  و در سینی کابل :

برای تشخیص اتصال زمین و یا اتصال کوتاه ، باید ابتدا و انتهای کابل را از مصرف کننده و یا مدار باز نمود و آنها را نسبت به یکدیگر و نسبت به زمین یا سینی نردبان کابل طوری عایق کرد که احتمال اتصال مجدد وجود نداشته باشد.سپس یکی از سرهای مگر را به روپوش فلزی کابل یا زمین نصب نموده و سر دیگر را به تک تک هادی ها کابل وصل می نماییم.در هر حالت با چرخاندن دسته مگر باید مقاومت اندازه گیری شده چندین مگا اهم باشد اما درصورتی که در یکی از این حالت ها مگر مقدار صفر یا چندین کیلو اهم را نشان دهد بدین معنی است که هادی به زمین اتصالی دارد. برای تشخیص اتصالی بین هادی ها کابل باید توسط مگر مقاومت عایق بین دوبدوی آنها را اندازه گیری نمود.در صورتی که بین دو هادی ريا، مقاومت حدود صفر تا چندین کیلو اهم باشد نشانه آن است که بین آن دو اتصالی وجود دارد.اما اگر مگر چند مگا اهم را نشان دهد بدین معنی خواهد بود که آن دو هادی به یکدیگر اتصالی ندارند.

تشخیص قطع شدگی در سینی کابل :

قبل از بررسی این قسمت برای بررسی روال نصب سینی کابل می توانید به لینک sinicableiranian-s.blogfa.com/post/33 مراجعه نمایید.

برای تشخیص قطع شدگی باید ابتدا و انتهای کابل را از مدار باز نموده و سپس در یک سر کابل ، تمام هادی ها را به یکدیگر اتصال کوتاه نموده و پس از آن با اندازه گیری مقاومت بین دو بدوی هادی ها در طرف دیگر کابل توسط اهم متر و یا پل های اندازه گیری مقاومت و مقایسه آن با مقاومت واقعی هادی ها می توان قطع شدگی را تشخیص داد. بطوریکه در مقایسه بین مقدار بدست آمده و مقدار مشابه آن برای هادی های دیگر و یا مقدار واقعی مقاومت هادی ها ، اختلاف زیاد و در حدود کیلو اهم و یا مگا اهم باشد در اینصورت قطع شدگی وجود دارد.

پس از تعیین نوع عیب کابل باید روش مناسبی را انتخاب نموده و فاصله محل عیب را تعیین کرد جدول زیر می تواند راهنمای مناسبی برای این انتخاب باشد.

 

                        نوع عیب روش مناسب                                                                                       روش مناسب

1_ هادی قطع شدگی نداشته و بین دو رشته اتصال کوتاه شده                                               اندازه گیری مقاومت توسط پل

الف: اتصال کوتاه کامل (در محل اتصال مقاومت صفر است)                                                     اندازه گیری مقاومت توسط پل

ب: اتصال کوتاه ناقص (محل اتصالی دارای مقاومت می باشد)

2_ هادی قطع شدگی نداشته باشد و به زمین اتصال دارد                                       روش مقایسه افت ولتاژ_روش اندازه گیری دو نقطه ای

(مقاومت محل اتصال صفر تا حدود 50 کیلو اهم می باشد)                                     روش اندازه گیری سه نقطه ای (روشش گراف Graf)

الف: دو سیم سالم در کابل موجود باشد

ب: یک سیم سالم مشابه سیم معیوب در کابل موجود باشد                                 اندازه گیری به طریق پل (روش Murray)

ج: سیم سالم مشابه سم اصلی                                                                    اندازه گیری به طریق پل و تبدیل هادی کمکی به هادی دیگرکه

                                                                                                                      دارای سطح مقطع هادی معیوب و مقاومت سیم کشی باشد

د: هیچگونه سیم سالمی در کابل موجود نبوده و مقاومت خطا حداکثر تا100اهم باشد    روش جهت جریان (روش وورم باخ Wurmbach)

ه: مقاومت محل اتصال بیشتر از 50 کیلو اهم باشد.                                             اندازه گیری به طریق فشار قوی پایین آوردن مقاومت محل اتصالی

                                                                                                 با ایجاد جرقه توسط دستگاه کابل سوز و اندازه گیری به طریقه پل فشار ضعیف

3_ سیم در محل عیب قطع شده است                                                             روش جهت جریان (روش وورم باخ Wurmbach)

الف: سیم علاوه بر قطع شدگی دارای اتصال زمین نیز می باشد.

ب: هادیها دارای اتصال کوتاه با اتصال زمین نیز می باشد.                     روش پلهای اندازه گیری جریان متناوب_روش مقایسه ظرفیت خازنی کابل

 

تعیین محل اتصال کوتاه در کابل به روش مقایسه مقاومت :

الف ) در صورتی که در محل اتصالی مقاومت وجود نداشته باشد باید در حالتی که دو سر کابل از مدار باز است توسط یک پل (مانند پل وتستون) مقاومت بین دو رشته معیوب را از هر دو طرف کابل اندازه گیری نمود و با مقایسه آنها فاصله نقطه معیوب را از ابتدا کابل بدست آورد.

اگر فاصله ابتدای کابل تا نقطه معیوب را با Lx و طول کابل را با L نشان دهیم. چنانچه پل به ابتدای کابل وصل شود مقاومت R را که متناسب با طول رفت و برگشت Lx می باشد نشان می دهد به همین ترتیب چنانچه پل را به انتهای کابل وصل کنیم مقاومت R2 را که متناسب با طول رفت و برگشت (L-Lx) میباشد نشان می دهد چون سطح مقطع و جنس هادی در تمام نقاط یکسان است.

ب ) اگر در محل اتصال کوتاه بین دو رشته کابل در اثر جرقه یا عوامل دیگر مقاومتی ایجاد شود در این صورت می توان با استفاده از وسایل و تجهیزات مدرن نقطه معیوب را پیدا نمود و یا اینکه این مقاومت را از بین برد. ذر غیر اینصورت باید مقدار آن را بدست آورده و در محاسبات منظور نمود اگر مقاومت ایجاد شده در محل اتصالی را با Rs نشان داده و اندازه گیری را به همین روش قبلی (الف) انجام دهیم در این صورت چنانچه پل وستون را به ابتدای کابل وصل کنیم ، مجموع مقاومت Rs و مقاومت رفت و برگشت Lx را نشان خواهد داد.به همین ترتیب در صورت وصل پل وتستون به انتهای کابل باز مجموع مقاومت Rs و مسیر رفت و برگشت (L-Lx) را نشان می دهد. اگر مقدار سنجیده شده توسط پل وتستون را در ابتدا کابل با R و در انتهای کابل به R2 نشان دهیم .

 

مجموعه تیک صنعت برق :

تولید کننده سینی کابل

سازنده سینی کابل

تعیین کننده قیمت روز سینی کابل

توزیع کننده سینی برق

بورس فروش سینی کابل

قیمت بازار خرید سینی کابل گالوانیزه

 

تولیدی تیک صنعت تولید کننده کابل شو_قیمت کابل شو 02133530243 سینی کابل تیک

تیک صنعت برق بازدید : 294 سه شنبه 03 مرداد 1396 : 12:24 نظرات ()

 

تولیدی تیک صنعت برق:

پخش کننده کابل شو _ قیمت کابل شو

 

کابلشو چیست ؟

کابل شو(کفشک کابل) : هر گاه بخواهیم کابل های با سطح مقطع بالا را به تجهیزات یا تاسیسات برقی متصل نماییم از کابلشو استفاده می کنیم بنابراین برای اتصال برای اتصال کابلهایی که دارای سطح مقطع زیاد هستند و به آسانی زیر پیچ قرار نمی گیرند می بایستی از کابل شو استفاده کنیم.برای انتخاب کابلشو مناسب رعایت دو نکته الزامی می باشد هر کابلشو با دو مشخصه یا دو عدد منتخب می شود.عدد اول یا بزرگتر همیشه بیانگر مقطع ساقه کابلشو بوده و بر حسب میلی متر مرربع نمایش داده می شود و عدد دوم  بیانگر شماره پیچ مورد نظر جهت اتصال می باشد. به عنوان مثال کابلشویی که با این مشخصه 20-300 بیانگر هادی با مقطع 300 و عدد 20 بیانگر قطر پیچ مورد نظر می باشد و یا چنانچه کابلشو به عنوان مثال با دو عدد 13/5-12 نمایش داده شود عدد کوچکتر قطر پیچ اتصال و عدد بزرگتر قطر دهانه ساقه می باشد که متناسب با سطح مقطع کابل مورد نظر است ، هر میزان که این عداد بالا تر باشد قیمت کابلشو بیشتر می شود.

مزایای استفاده از کابلشو عبارت است از :

1_ اتصال محکم و قابل اطمینان

2_ قابلیت باز و بسته کردن مکرر

3_ جلو گیری از مغز شکن شدن هادی های مفتولی و پاره شدن هادی های رشته ای

4_ عبور جریان به راحتی به خاطر سطح تماس هادی با کنتاکت

کابلشوها از نظر اتصال به سه دسته تقسیم بندی می شوند :

کابلشوهای پرسی :

که معمولا در هادی های با جریان بالا کابلشو را به هادی پرس می کنند و این عمل بوسیله انبر پرسهای دستی ، هیدرولیکی و یا برقی انجام می شود . بنابر این توسط روش پرس کردن اطمینان کافی بدست می آید.

کابلشوهای پیچی :

این کابلشو ها در جریانهای ضعیف به کاربرده شده و برای محکم کردن هادی به کابلشو از پیچ مخصوص استفاده می شود.

کابلشو لحیمی :

این نوع کابلشو معمولا در جریان های پایین تر مورد استفاده قرار می گیرند و برای پر کردن فضای بین هادی و کابلشو از قلع مذاب استفاده می شود.

 

انبر پرسهای کابلشو :

توسط انبر پرس کابلشو به کابل پرس می شود.انبر پرس ها دارای روفک ثابت و متحرک بود که فک متحرک با توجه به قطر کابل های مختبف قابل تعویض یا تنظیم می باشد.

کابل لخت کن :

برای اتصال کابل ها ابتدا باید آنها را لخت نمود عمل روپوش برداری کابل بوسیله چاقوی مخصوص و دستگاه روپوش برداری انجام می شود.

چاقوی مخصوص روپوش برداری کابل :

این چاقو از نوع چاقوهای معمولی است که تیغه آن باز و بسته می شود چاقوی مزبور باید تمیز و برنده باشد تا بتواند به آسانی روپوش کابل را بردارد. از چاقوی برای روپوش برداری کابل های با قطر کم استفاده می شود.

 

 

استاندارد کابلشو  :

 سوراخ کابل شو (Rmm)     قطر خارجی کابل شو D1mm    قطر داخلی کابل شو    طول کابل شو    سطح مقطع کابل شو     قیمت کابلشو

            6/8                                8/5                                6                          38                         16

            8/2                                10                                 7/5                       45                         25    

            8/2                                11/5                              8/2                       55                         35

            10/5                              14                                 10                        65                         50

            12/5                              15/5                              11/5                     72                         70

           12/5                               17/5                              13/5                     80                         95

           12/5                              19                                 15                         85                        120

           12-5                              21/5                              17                         92                        150

           16/5                              24                                 19                         100                      185

           16/5                              27                                21/5                       110                      240

           16/5                              31                                24                          120                      300

              17                              36                               27/5                        130                      400

             17                             37/5                              30                           145                      500

             20                                42                              34                           160                      630   

 

 

فروش کابلشو

قیمت کابلشو مسی

فروشنده کابلشو

ارایه کننده کابلشو مسی

تولید کننده کابلشو

توزیع کننده کابل شو مسی

بورس کابل شو

بازار کابلشو مسی

عمده فروش کابلشو

قیمت فروش کابلشو مسی
جدول سایز کابلشو
پرس کابلشو
خرید_قیمت کابلشو بی متال
انواع کابلشو

انجام عملیات کابل کشی 02133530243 سینی کابل تیک

تیک صنعت برق بازدید : 277 سه شنبه 03 مرداد 1396 : 10:49 نظرات ()

سینی کابل تیک صنعت سازنده انواع سینی نردبان کابل در ابعاد مختلف :

 

شرایط نصب کانال کابل و کابل کشی در کانال ها:

شرایط نصب کابل :

قبل از کشیدن کابل باید محل کابل کشی دقیقا معلوم گردد سپس جهت دوام کابل خاک را از نظر دارا بودن اسید ، آهک ، کلر و غیره آزمایش نمود.چون این مواد کابل را خورده و از بین می برد لذا در صورتیکه خواص خاک معلوم و مشخص است باید در موقع خرید کابل ، کابلی را خریداری کرد که مناسب همان محل باشد.

کابل ها برای نصب در اماکنی بشرح زیر طراحی می شوند.

1_ مستقیما در زیر زمین

2_ در زیر بستر رودخانه

3_ در فضای آزاد با برخی وسایل ویژه

در کلیه مراحل فوق ابتدا مسیر مناسب عبور کابل و نقاط مربوط به اتصالات و انشعابات آن تعیین می گردد. مقدار کابل هایی که باید در مسیر واقع شوند ، طول آنها مشخص گردد و کلیه مسایلی که برای کابل لازم است در نظر زمین آب یا دریا در کانال زیر زمینی بررسی می شود . قدم بعدی انتخاب کوتاه ترین مسیر ممکنه با در نظر گرفتن ابنیه و موانع خاصی است که باید پیش بینی شود.

کابل کشی در کانال ها کانال می بایست به شکل یو کنده شود علت کندن کانال با زاویه برای جلو گیری از ریختن خاک به داخل کانال و همچنین استحکام در دیواره های کانال می باشد.خاک برداشته شده باید 30 سانتی متر بعد از لبه کانال ریخته شود در هنگام خواباندن کابل باید دقت کرد که قبل از خواباندن قسمت تحتانی کانال  (کف کانال) آجر فرش شده باشد بعد از ضخامت 10 سانتی متر ماسه ریخته و روی کابل آجر فرش می کنیم و روی آجر را خاک می ریزیم.

ماسه و شن های ریخته شده علاوه بر حفاظت و نرمی زیر کابل چون هوا در بین ماسه ها وجود داشته باعث خنک شدن کابل ها هم می شود.

کابل ها را معمولا مستقیما (بدون چیدن آجر در کف کانال) در زمین چال می کنند.مزیت چال کردن کابل بر کابل کشی توسط سینی کابل (روال و مزیت کابل کشی توسط سینی کابل را می توانید با مراجعه به لینک http://tsbargh.blogfa.com/  بررسی نمایید) این است که اولا از نظر اقتصادی خیلی ارزان تر بوده و در ثانی از کابل بیشتر می توان بار گرفت و یا به عبارت دیگر استعداد بار دهی کابل بعلت تشعشع بیشتر حرارت بیشتر می شود.در داخل شهر معمولا کابل را در پیاده رو چال می کنند و عمق کانال از سطح زمین بستگی به تعداد کابل هایی که روی یکدیگر قرار دارند دارد. کابل طبقه فوقانی باید حداقل 60 سانتی متر زیر خاک پیاده رو و یک متر زیر سطح خیابان باشد.

عرض کانال کابل که برای کابل کنده می شود بستگی به تعداد کابل ها دارد که پهلوی یکدیگر قرار می گیرد در صورتیکه بخواهیم کابل فشار قوی و ضعیف را بالای آن قرار دهیم و مابین این دو کابل را توسط آجر فشاری از هم عایق کنیم.در صورتیکه کانال کابل ها زیاد باشد بهتر است بجای قرار دادن کابل ها بر روی یکدیگر آنها را پهلوی یکدیگر کشید و پس از چال کردن کابل در داخل زمین معمولا روی آنها را با آجر یا سنگ های مخصوص با بلوک بتونی مخصوص می پوشانند.

در صورتیکه چندین کابل پهلوی هم کشیده شوند و فاصله کمتر از 20 سانتی متر باشد باید کابل ها توسط آجر فشار از یکدیگر مجزا شوند.

در صورتیکه کابل از روی پل گذشته یا کابل دیگری را قطع نماید و یا از روی لوله آب یا گاز و بالاخره هر لوله فولادی دیگری بگذرد باید کابل را در همان نقطه و محل بوسیله لوله محافظی محافظت کرد باید فاصله بین کابل و لوله آب یا گاز که به موازات هم هستند کمتر از 30 سانتیمتر نباشد کابل های تا 500 ولت باید حداقل 60 سانتیمتر و کابل های تا 20 کیلو وات یک متر از سطح زمین فاصله داشته باشند و فاصله آنها از یکدیگر نیز نباید 20 سانتی متر باشد در موقع عبور کابل از چهار راه ها بهتر است کابل را از داخل لوله فولادی عبور داده بطوریکه طول لوله بقدری باشد که تا اواسط پیاده رو کشیده شود در موقعی که کابل از داخل لوله رد می شود باید کابل را در محل ورود و خروج از لوله محافظت کردتا در اثر لبه های لوله زخمی نشود و در ضمن با لوله تماس نداشته باشد در موقع کابل کشی باید دقت نمود که هوای خیلی سرد ناشد مثلا در یخ بندان نیباید کابل کشی کرد زیرا روپوش قیری کابل خورده می شود و می ترکد در صورتی که مجبور به کشیدن کابل در موقع یخ بندان باشیم باید کابل را قبلا کمی گرم کرد (معمولا آنها را در اطاقهای سربسته قدر حرارت می دهند) جهت عبور کابل از یک طرف به طرف دیگر خیابان یا عبور کابل از میدان ها و چهار راه ها از لوله سیمانی مخصوص یا لوله گالوانیزه بنام کانال کابل استفاده می شود.

این لوله ها یک سوراخه،دوسوراخه،سه سوراخه یا چهار سوراخه ساخته می شوند قطر سوراخ لوله ها باید حتما حداقل 1/5 برابر قطر خارجی کابل باشد.کابل کشی در کانال با کابل کشی مستقیما در زمین دارای مزایا و معایبی است . بزرگترین مزیت کابل کشی در کانال نسبت به کابل کشی زمینی این است که هر بار جهت پیدا کردن عیب کابل و یا اضافه کردن کابل دیگر احتیاج به کندن  و خراب کردن مجدد زمین خیابان و پیاده رو نمی باشد  ولی البته مخارج کابل کشی در کانال به مراتب بیشترو گرانتر از کابل کشی مستقیم درون زمین یا کابل کشی سینی کابل می باشد.و در ضمن در صورتیکه تعداد کابل ها زیاد نباشد استعداد باردهی داخل کانال کمتر از کابل های زیر زمین می باشد به همین جهت است که کابل کشی در کانال فقط در منازل و ساختمان ها بکار برده می شود.

عملیات کابل کشی بیرون ساختمان روی سینی کابل گالوانیزه گرم

ارایه کننده انواع کابل استاندارد

تعیین کننده لیست قیمت کابل استاندارد

انجام عملیات کابل کشی ، کابل های پروتو دور تا ولتاژ 1000 ولت

برای معرفی و شناسایی کابل از حروف الفبا استفاده می شود. هر حرف مشخصه لایه به خصوصی در کابل است. تمام کابل هایی که معرف آنها با N شروع می شود مثل NKBA_Nyy کابل ها نرم شده هستند و کابل هایی که معرف آنها  با حرف دیگر غیر از N شروع می شوند مثل yHSy کابل های نرم نشده هستند و برای آنها قوانین و دستوراتی که سازنده کابل تعیین کرده با مسیولیت خودش منظور می گردد. در صورتیکه کابل های نرم شده طبق مقررات VDE یا IEC یا هر نمرم دیگری تکلیفشان مشخص می باشند.

الف _ کابل با عایق مصنوعی (کابل PE_PVC)

N: کابل نرم شده طبق استاندارد VDE با سیم مسی

NA: کابل نرم شده طبق VDE با سیم آلومینیومی

Y: عایق PVC (اولین y در ردیف علامتگذاری)

2Y: عایق PE (اولین 2y در ردیف علامت گذاری)

B: حفاظت فولادی نواری شکل

E: کابل سه غلاف سربی

K: کابل با غلاف سربی

KL: کابل با غلاف آلومینیومی

A: آسفالت (قیر گونی)

AA: دو لا قیر گونی

H: ورقه هادی دور سیم یا دور عایق سیم برای محدود کردن حوزه

C: غلاف مسی بعنوان سیم صفر و یا محافظ

CW: غلاف از مفتول نازک مسی که بطور موجی دور تا دور کابل را پوشانده است.و یک تسمه نازک مسی بطور مارپیچی آنها را نگه می دارد (در کابل های 0/6/1kv)

CE: غلاف مسی در کابل های سه رشته ای و دور هر یک از عایق رشته ها

S: حفاظ مسی از تسمه تقریبا پهن ولی نازک مسی که دور عایق سیم پیچیده می شود (در حقیقت به جای H)

SE: حفاظ مسیی در کابل ها چند رشته ای دور هر یک از سیم ها و عایق سیم ها به منظور محدود کردن حوزه (به جای H)

T: سیم نگهدارنده (در کابل های هوایی) از فولاد تایید شده

F: رزه از سیم تخت فولادی قلع اندود (در کابل های فشار قوی کار حفاظ s را انجام می دهد)

R: رزه از مفتول فولادی قلع اندود

Z: کابل مسلح با سیم پروفیلی

Gb: تسمه فولادی مارپیچی برای محکم کردن RیاF

y: عایق P.V.C پوشش خارجی کابل (دومین Y  در ردیف علامتگذاری)

2y: عابق PE پوشش خارجی کابل (دومین 2Y در ردیف عامتگذاری)

R: ضد زنگ روی زره

W: محافظ حرارتی

FL: محافظ ضد حریق

D: بانداژ در مقابل فشار مکانیکی

E: پوشش محافظ نایلونی

بعد از حروف اختصاری که معروفف چگونگی کابل است علایمی برای مشخص کردن سیم از نظر تعداد ، سطح مقطع نوشته می شود که عبارتند از :

Re: گرد یک رشته (یک لا)

rm: گرد چند رشته (چند لا)

Se: سکتور (مثلثی) یک لا

Sm: سکتور (مثلثی) چند لا

و سپس سطح مقطع سیم و بعد از یک خط مایل سطح مقطع سیم صف یا سیم محافظ نوشته می شود و بالاخره در انته علامتگذاری اختلاف سطح نامی کابل درج می شود.

 

سینی کابل تیک صنعت "

tickk.industry@gmail.com
02133530243
09125068897 
 www.tsbargh.ir

 

 

 

فروش کابل استاندارد

قیمت کابل استاندارد

فروشنده کابل استاندارد

ارایه کننده کابل استاندارد

تامین کننده کابل استاندارد

تولید کننده کابل استاندارد

خرید کابل استاندارد

عرضه کننده کابل استاندارد

پخش کننده کابل استاندارد

نمایندگی کابل استاندارد

انواع کابل استاندارد

سازنده کابل استاندارد

بورس کابل استاندارد

مناقصه کابل استاندارد

عمده فروش کابل استاندارد

 

جلو گیری از عوامل مضر در محیط کار و رعایت اصول حفاظت

تیک صنعت برق بازدید : 236 یکشنبه 25 تير 1396 : 17:14 نظرات ()

جلو گیری از عوامل مضر در محیط کار و رعایت اصول حفاظت 

 

 

جلو گیری از عوامل مضر در محیط کار و رعایت اصول حفاظت و ایمنی و بهداشت کار برای سازنده سینی کابل :

جلو گیری از عوامل مضر در محیط کارگاه و رعایت اصول حفاظت و ایمنی بهداشت کار :

کارگاه (محیط کار) : کارگاه به محیطی یا محلی گفته می شود که افراد با استفاده از بکارگیری ابزار و ماشین الات قطعه ای را تولید یا تعمیر می کنند. محل کار باید به گونه ای باشد که افراد در آن با ایمنی کار کنند .

1-1 عوامل فیزیکی موثر در محیط کار :

شرایط فیزیکی خوب در افراد باعث ایجاد روحیه و نهایتا افزایش بازده کاری آنها می شود که شرایط فیزیکی محل کار عبارتند از :

1_ سر وصدا و آلودگی صوتی دستگاه های تولید سینی کابل :

صدا های ناهنجار را معمولا صدای نامطلوب ، ناخوشایند و بالاخره صدای ناخواسته در مکانی نابجا و زمانی نادرست تعریف می کنند باید به این نکته توجه داشت که سر و صدا باعث کری و ایجاد بیماریهای عصبی و روانی می شود و گاها سر وصدای زیاد در محیط کار باعث رخ دادن بعضی از حوادث می گردد لذا حتی الامکان باید سر و صداهای محیط را کنترل کرد که می توان در محیط زیاد دارند در محیط جداگانه نصب کرد.واحد اندازه گیری صدا دسی بل (db) می باشد و صدایی که انسان را از شنیدن آن در گوش خود احساس درد می کند 120 دسی بل است.

2_ گرما و سرما :

در شرایط عادی دمای بدن 37 درجه سیلیوس است ، برای تبادل حرارتی بدن لازم است تولید و دریافت گرما با اتلاف آن مساوی باشد که اتلاف گرما از طریق پوست به خارج از چها راه تابش ، تبخیر ، جابجایی و عدایت صورت می گیرد . با توجه به اینکه تغییرات دمای محیط در ارگانیسم بدن انسان اعم از مغز ، قلب ، ماهیچه ها و سایر اعضا بدن تاثیر گذار است لذا محیط باید به گونه ای باشد که تبادل حرارت بین بدن و محیط بسته به شرایط کار انجام پذیرد.بعنوان مثال چنانچه کار مورد نظر فقط فکری و نشسته باشد دمای محیط می تواند بین 19 الی 23 درجه سیلیوس باشد اگر دمای محیط مناسب نباشد باعث تقلیل راندمان کاری و افزایش اشتباهات و خستگی مفرط می گردد.

3_ رطوبت :

رطوبت محیط کار باید به گونه ای باشد که افراد به راحتی در ان محیط کار کنند چنانچه رطوبت محیط بیشتر حد معمول باشد افراد در ان محیط احساس ناراحتی می کنند (حداکثر میزان رطوبت هوا باید %70 باشد) و چنانچه رطوبت هوا کم باشد یا هوا خشک باشد افراد در محیط دچار ناراحتیهای تنفسی و کلامی . غیره می گردند.

4_ نور بینایی مهمترین را ارتباطی انسان و محیط است . چشم بوسیله نور  منعکس شده از سطح اجسام تحریک شده (سینی)بنابر این نور شرط لازم برای دیدن است چنانچه مقدار نور محیط کم باشد بعلت دید کم افراد در انجام کارهای دقیق دچار خستگی شده و لذا راندمان تولید سینی تقلیل می یابد و از نظر تجربی ثابت شده که میزان نور مناسب محیط در افرادایجاد شادابی و نشاط می کند البته میزان نور دهی محیط بسته به دقت فراوان نداریم شدت روشنایی می تواند بین 80 تا 350 لوکس متغیر باشد چنانچه در محیط کر احتیاج به دقت فراوان است شدت روشنایی می تواند بین 80تا 350 لوکس متغیر باشد نور می تواند بصورت مصنوعی تولید شود نور الکتریکی اما در صورتی که نور طبیعی وجود داشته باشد چون هزینه ای در بر ندارد بهتر است مورد استفاده قرار گیرد که منبع اصلی نور روز خورشید است.

 

 

اشعه مضر و ارتعاشات محیط تولید کنندگان سینی کابل :

پرتورا می توان انتشار انرژی از حلا یا ماده تعریف نمود پرتوها به دو دسته تقسیم می شوند :

1_ پرتوهای ذره ای : ذراتی که با سرعت های متفاوت  و با اندازه و جرمهای مختلف در حرکت هستند و معمولا از ساختمان اتم خارج می شوند مانند پرتو آلفا ، پرتوهای بتا ، پروتن ، نوترون ، الکترون

2_ پرتوهای الکترومغناطیسی :

نوعی انرژی هستند که به شکل میدان های مغناطیسی از نقطه ای به نقطه ای دیگر انتقال و انتشار میابند.با توجه به شرایط کار هر یک اشعه های رادیو اکتییو، اشعه های مغناطیسی ، تششعات لیزر ، قوس های الکتریکی هنگام جوشکاری و سایر اشعه ها ، چنانچه نکات ایمنی مورد توجه قرار نگیرد برای افراد مضر خواهد بود لزا معمولا در ایمن کارگاه ها علام هشدار دهنده نصب می شود که افراد از آن محیط آگاه شوند تا در هنگام کار در چنین محیط هایی نکات ایمنی را رعایت کنند.

چیدمان تجهیزات و رنگ های بکار رفته در محیط :

یکی از مهم محیط فیزیکی چیدمان تجهیزات مورد استفاده در آن کارگاه با محیط کار می باشد که قرار گرفتن هر یک از تجهیزات در محل مناسب باعث استفاده بهینه از فضا و جلو گیری از سوانح و حوادث ناگوار می شود.بعنوان مثال انتخاب مکان مناسب برای کپسول آتش نشان باعث می شود چنانچه آتش گرفتگی در محیط کار رخ دهد بلافاصله بتوان به راحتی به آن دسترسی پیدا نمود.رنگ محیط در افراد از نظر روانشناسی تاثیر عمده ای دارد مثلا رنگ آبی آرام بخش است لذا رنگ محیط در میزان دلبستگی و بازه کاری افراد تاثیر گذار است.

2-1 عوامل شیمیایی موثر در محیط کار :

در سال های اخیر محصولات شیمیایی گوناگونی از جمله شوینده ها و مواد بهداشتی و افزودنی های خوراکی و غیره به منظور افزایش سطح بهداشت و بهبود کیفیت زندگی و محیط زیست تولید شده و به مصرف می رسد با وجود جنبهمثبت این مواد ، چنانچه به طور صحیح و مطمین مورد استفاده قرار نگیرند و یا در زمان تولید نکات بهداشتی و ایمنی لازم در نظر گرفته نشود عواقب وعوارض نامطلوبی را برسلامت انسان در محیط به جای خواهد گذاشت.چنانچه در محیط کار خطرهایی مانند خطر مواد بیماری زا خطر تششع لیزر که اغلب برای تولید کننده سینی کابل با سی ان سی بوده ،خطر مواد اکتیو ، خطر مواد خورنده، خطر مواد سمی ، خطر مواد مواد منفجره و محترقه وجود داشته باشد این خطرات در میزان بازدهی کاری تاثیر مستقیم گذاشته و کارایی افراد را کاهش می دهند افراد اینگونه محیط ها باید تجهیزات خاصی را استفاده کنند.

1-3 عوامل فیزیکی محیط کار :

میز کار :

یکی از نکاتی که در کارگاه باید مد نظر باشد انتخاب صحیح میز کار است . میز کار باید متناسب با قد و اندازه افراد چه برای مشاغل نشسته و یا ایستاده انتخاب شود شرایطی که برای انتخاب میز مناسب باید مورد توجه قرار گیرد.

ارتفاع میز کار :

برای کاراهای سنگین سطح میز کار میبایست پایین تر از آرنج و برای کارها دستی سبک در سطح آرنج باشد و میز کار باید دارای استحکام مکانیکی بالا و پایه های آن به گونه ای باشد هیچ لرزشی یا لنگی با کف کارگاه نداشته باشد.

آشنایی با عوامل ایجاد برق گرفتگی :

استفاده از انرژی الکتریکی با توجه به خصوصیات سیستم هایی که امروزه مورد استفاده بیشتر است عملا به صورت های زیر ایجاد خطر می کند خطاهایی که در اثر جریان برق رخ می دهد به شرح ذیل می باشد :

1_ اتصال بدنه : اتصال یکی از فاز های دارای ولتاژ به بدنه دستگاه

2_ اتصال کوتاه : اتصال دو سیم یا دو قسمت که با یکدیگر دارای اختلاف پتانسیل الکتریکی می باشد مانند اتصال دو سیم فاز با هم ، اتصال یکی از سیم های فاز با سیم نول

3_ اضافه باری : این خطر حالت خفیف تر اتصال کوتاه است و در اثر عبور جریان بیش از ظرفیت هادی و دستگاه های قرار گرفته در مسیر (مانند کابل ، کابل ها ، سیم ، ترانسفورماتور ها ، دستگاه سی ان سی) به وجود می آید این خطر به مرور زمان باعث خراب شدن عایق بندیی شده و در بیشتر مواقع به خطر اتصال کوتاه تبدیل می شود.

4_ اتصال زمین : اتصال ییکی از سیم های حامل جریان با زمین

 

1-6 اصول و تدابیر ایمنی حفاظتی هنگام کار با برق :

عبور جریان برق از بدن موجودات زنده در زمانی که شدت آن از مقدار معینی بیشتر باشد موجب بروزحالت برق گرفتگی می گردد و در بسیاری از موارد ممکن است کشنده باشد لذا باید اصول . قواعدی را رعایت کرد که عبارتند از :

1_ تمام قسمتهایی که دارای ولتاژ 65 ولت بیشتر با زمین هستند باید عایق شوند.

2_ کابل های متصل به دستگاه ها و قسمت های مختلف دستگاه ها بازرسی شود.

3_ به تمام دستگاه ها کابل اتصال بدنه وصل شده باشد.

4_ برای ولتاژ های بیشتر از 250 ولت تدابیر حفاظتی اندیشیده شود.

 

کمک به فرد برق گرفته : معمولا برق گرفتگی انسان را فورا نمی کشد بلکه ابتدا اورا بی حس کرده و تنفس وی موقتا از کار می اندازد با این حال باید توجه داشت هر لحظه برای نجات شخص برق گرفته ارزش فوق العاده دارد و نباید تلف شود اقداماتی که برای نجات جان افراد برق گرفته باید بعمل آید به ترتیب اهمیت از این قرار است :

1_ پیش از هر اقدامی باید کلید اصلی را قطع کرد و یا کابل برق را از بدن مریض جدا نمود در مواقع جدا کردن سیم باید انبردست دسته عایق دار و یا یک چوب خشک سیم یا کابل مورد نظر را بلند کرد.

2_ شخص برق زده غالبا در حال خفگی است و تنفس مصنوعی تنها راه معالجه اوست تنفس مصنوعی باید به طور منظم و در هر دقیقه 12 تا 15 بار انجام شود.

3_ تمام لباس های مصدوم را که موجب تنگی نفس می شود باید باز یا پاره کرد و از تن بیرون آورد.

4_ دهان مصدوم را از اشیا خارجی (دندان مصنوعی یا خوراکی) تمیز کرد و زبان را به سمت جلو کشید.

5_ ضمن ادامه تنفس پزشک را خبر کنید.

روش صحیح تنفس مصنوعی :

1 _ دستان را به پشت گردن بیمار تکیه داده و سر او را به ملایمت به طرف عقب فشار دهید .

2_ فک پایین را از منطقه گردن به جلو فشار دهید تا اطمینان حاصل شود که زبان او راه تنفس را مسدود نکرده است.

3_ دهانتان را کاملا باز کنید و تنفس عمیق کشیده سوراخ های بینی بیمار را با دست گرفته لبهای خود را به دهان بیمار بچسبانید و سپس به ملایمت بدمید تا شش های او پر شود ، دهان خود را از دهان بیمار برداشته بحرکت سینه او دقت کنید هنگامیکه سینه بیمار کاملا پایین آمد اگر حررکتی مشاهده نشد به ملایمت روی سینه او فشار دهید ، عمل دمیدن را دوباره تکرار کنید تا بیمار خودش به تنفس ادامه دهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تعداد صفحات : 9

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
سینی کابل تیک در راستاي گسترش خدمات برق رساني صنعتي با سوابق شايان در توليد انواع سيني کابل پلاستیکی و فلزی ، نردبان کابل ، ترانکينگ ، ریل صنعتی ، ریل یونسترات به همراه توليد کليه اتصالات مربوط به سيني و نردبان کابل شامل : زانوي ، چهار راهي ، سه راهي ، تبديل ، رابط ، ساپورت ، بغل بند و انواع ترانکينگهاي زميني و هوايي و اتصالات مربوط به ترانکينگ فعاليت دارد. اين شرکت با داشتن امکانات بي نظير و کامل، توانائي انجام هر گونه سفارش در محدوده توليدات مربوطه را دارد. از ديگر خدمات شايان اين تولیدی عرضه و پخش لوله هاي گالوانيزه آبکاري سرد، لوله هاي گالوانيزه آبکاري گرم (عمقي داغ) و لوله هاي فلکسي بل ، ریل بست چنگالی ، ریل یونسترات ، سی چنل ، بست های نگهدارنده لوله های برق فولادی و گالوانیزه شامل بست اسپیت بست چنگالی ، بست چنگکی بست فلزی عایق دار ، بست اسپیت عایق دار ، جعبه تقسیم ، گلند صنعتی و ساير اتصالات مربوط به کانکتور های لوله برق مي باشد. اين شرکت قابليت توليد سيني کابل هاي استيلي را داشته که مقاوم در برابر بخارهاي اسيدي و مواد شيميايي مي باشد و مطابق با استانداردهاي جهاني توليد و ساخته مي شود.سيني هاي فلزي يا همان گالوانيزه بر اساس استاندارد American Society for Testing Materials ساخته مي شوند از مزاياي آن ميتوان به موارد زير اشاره کرد. داراي طول عمر بسيار بالا تنوع در اندازه تولید سيني کابل استحکام در برابر ضربه مناسب جهت استفاده در مناطقی که آب و هوای مرطوب دارد. داراي لبه‌های صاف که باعث عدم صدمه به کابل ميیشود غيرقابل اشتعال بودن قطعا تنوع در قطعات و اتصالات سينی کابل که هر نوع شکل دهي را به راحتي امکانپذير مي‌سازد تحمل وزن بالا برای استفاده در سيستمهای تاسيسات برق به کار برده مي شود.
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 89
 • کل نظرات : 1
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 5
 • آی پی دیروز : 7
 • بازدید امروز : 124
 • باردید دیروز : 29
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 160
 • بازدید ماه : 471
 • بازدید سال : 2,219
 • بازدید کلی : 143,489